آموزش های فنی و حرفه ای باید توسعه یابد(مقام معظم رهبری)

JUX Mega Menu - модуль joomla Видео

برگزاری کلاس آموزش راهکارهای پیش گیری ومقابله با اعتیاد درمرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان طبس

به گزارش روابط عمومی مرکز طبس:،در راستای آگاهی عمومی از مضرات مصرف انواع مواد مخدر، کلاس آموزش آشنایی با مواد مخدر و روش های درمانی اعتیاد و نتایج سوء مصرف آن با همکاری ستاد پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر شهرستان طبس جهت کارآموزان وپرسنل در مرکز آموزش فنی و حرفه ای برگزار گردید.

جناب سروان محمدی ازکارشناسان ستاد پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر شهرستان طبس گفت : با اهمیت خواندن آگاهی خانواده ها به خصوص جوانان نسبت به موادمخدر و عوارض و تبعات آن در خانواده و جامعه گفت: دستگاههای فرهنگی ، رسانه‌ها و همچنین خانواده‌ها در حوزه پیشگیری نقش تعیین کننده دارند که باید برای کاهش آسیب‌ها در این حوزه نقش موثرتری ایفا کنند.

محمدی افزود: هدف از برگزاری این کلاس ها را آشنائی نسل جوان با روش های پیشگیری از اعتیاد برشمرد و افزود بحران اعتیاد در حال حاضر در جامعه رو به افزایش است و آمار های تکان دهنده تعداد مصرف کنندگان به مواد مخدر در بین جوانان و نوجوانان نشان از حساسیت موضوع می باشد . در ادامه محمدی به معرفی انواع مختلف مواد مخدر پرداخت و گفت : مواد مخدر شامل دونوع سنتی و صنعتی می باشد که به علت فراوانی و در دسترس بودن و نیز ارزانی مواد مخدر صنعتی ، در حال حاضر این نوع ماده مخدر در بین جوانان شایع شده و گرایش نسل جوان به این نوع مواد مخدر را افزایش داده است . در ادامه به شناسائی روش هایمصرف انواع مختلف مواد پرداخت و نیز در خصوص عوارض و مضرات هر یک از انواع مواد مخدر توضیحاتی برای حاضرین ارائه نمود . سپس محمدی به بیان روش های پیشگیری از اعتیاد پرداخت و ادامه داد که خانواده ها نقش بسیار بزرگی در این زمینه می توانند ایفا کنند و با کنترل فرزندان خود می توانند تاثیر زیادی بر عدم روی آوردن نسل جوان به مواد مخدر داشته باشند .

بازدید دانش آموزان مددجوی دختر شهرستان بشرویه از مرکز آموزش فنی و حرفه ای طبس

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای طبس، به منظور آشنایی بیشتر دانش آموزان با محیط کار و کارآفرینی ، و با هدف ترویج فرهنگ مهارت آموزی تعداد20 نفر از دانش آموزان مددجوی دختر شهرستان بشرویه با مراجعه به مرکز آموزش فنی و حرفه ای طبس از نزدیک با حرفه ها و توانمندی های این مرکز آشنا شدند.

آقای غلامی مسؤل آموزش این مرکز توضیحاتی در خصوص برگزاری مسابقات المپیاد ملی مهارت ونحوه فعالیتهای آموزشی وآشنایی با کارگاهها مطالبی بیان نمود، وی عنوان کرد.شرط سنی ثبت نام در کارگاههای آموزشی 15سال تمام بوده وکلیه آموزش ها در مراکز دولتی رایگان می باشد و کارآموزا ن در پایان دوره آموزشی بشرط قبولی در آزمون کتبی وعملی گواهینامه مهارت دریافت می کنند.

درپایان دانش آموزان با حضوردر کارگاههای آموزشی مرکز از جمله، صنایع دستی ، صنایع چوب ، اتومکانیک ، وPLC، با امکانات وتجهیزات آموزشی آشنا واز توضیحات آموزشی مربیان کارگاهها بهره مند شدند.

تجدید میثاق با آرمان‌های شهدای والا مقام بمناسبت دهه کرامت و هفته ملی مهارت در شهر دیهوک

به گزارش مرکزآموزش فنی و حرفه ای دیهوک : کارکنان و مربیان مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهر دیهوک با مشارکت فرماندهی ناحیه 3 مقداد شهری با حضور در گلزار شهدای گمنام این شهر و غبار روبی و عطر افشانی قبور شهدا با آرمان‌های امام راحل و شهدا و دستاوردهای انقلاب اسلامی تجدید میثاق نمودند. ناصری کارشناس این مرکز ضمن تبریک دهه کرامت ومیلاد امام رضا (ع) و هفته ملی مهارت بیان نمود شهدا و ایثارگران دین بزرگی بر گردن ملت و مسولان این سرزمین دارند و ما باید همواره قدر دان خون پاک شهدا و دستاوردهای آن بوده و در صیانت از این دستاوردها بکوشیم.جناب سروان حدادپور نیز با تقدیر و تشکر از مرکز آموزش فنی و حرفه ای ، امنیت و آرامش جامعه و پیشرفت‌های علمی کشور را مرهون رشادت‌های شهدا و ایثارگران و جانبازان این مرز و بوم در دوران پر افتخار دفاع مقدس بر شمرد.

افتتاح نمایشگاه دستاوردهای کارآموزان در مرکز آموزش فنی و حرفه ای دیهوک

به گزارش روابط عمومی مرکزآموزش فنی و حرفه ای دیهوک،بمناسبت اولین روز از هفته ملی مهارت، نمایشگاه دستاوردهای کارآموزان مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهر دیهوک برگزار گردید. هدف از این نمایشگاه آشنایی بیشتر افراد جامعه با مهارت‌ها و حرفه‌های آموزشی مورد نیاز جامعه در حمایت از کالای ایرانی می‌باشد.

بازدید کارشناس آموزش و مددجویی بهزیستی از مرکز دیهوک

به گزارش روابط عمومی مرکزدیهوک : کارشناسان مددجویی و آموزش بهزیستی از مرکز آموزش فنی و حرفه ای دیهوک بازدید نمودند در این بازدید ابتدا آقای ناصری کارشناس این مرکز ضمن عرض خیر مقدم و خوش آمد گویی بیان نمود یکی از اولویتهای سازمان آموزش فنی و حرفه ای ارائه آموزشهای مهارتی و ایجاد اشتغال اقشار آسیب پذیر بویژه مدد جویان محترم بهزیستی می باشد واین مرکز در امر آموزش و اشتغال جهت اقشار آسیب پذیر ،زنان سرپرست خانوار ،معلولین ،و معتادان بهبود یافته همکاری لازم طبق سنوات گذشته با اداره محترم بهزیستی در برگزاری دوره هایی ویژه مددجویان می نماید .کارشناس مدد جویی بهزیستی ضمن تقدیر و تشکر از همکاری این مرکز در آموزش مددجویان بیان نمود آموزشهای مهارتی سازمان آموزش فنی و حرفه ای به مددجویان بهزیستی ،رشد وبالندگی در انتخاب شغل را باعث می شود و تلاش میکنیم تا مددجویان در سال جدید از این آموزشها بیشتر بهره مند گردند.

سایت های مرتبط

 Untitled 1

 farmandari vije

ostandari khorasanjonoobi

azmoon advari

نظرسنجی

از چه طریق با مهارت های مرکز آشنا شده اید؟