بازدید دانش آموزی ودانشجویی از مراکز آموزش فنی وحرفه ای از 2تا 11 اردیبهشت ماه همزمان با هفته آشنایی با مشاغل وهفته کارگر

JUX Mega Menu - модуль joomla Видео

برگزاری کلاس آموزش راهکارهای پیش گیری ومقابله با اعتیاد درمرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان طبس

به گزارش روابط عمومی مرکز طبس:،در راستای آگاهی عمومی از مضرات مصرف انواع مواد مخدر، کلاس آموزش آشنایی با مواد مخدر و روش های درمانی اعتیاد و نتایج سوء مصرف آن با همکاری ستاد پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر شهرستان طبس جهت کارآموزان وپرسنل در مرکز آموزش فنی و حرفه ای برگزار گردید.

جناب سروان محمدی ازکارشناسان ستاد پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر شهرستان طبس گفت : با اهمیت خواندن آگاهی خانواده ها به خصوص جوانان نسبت به موادمخدر و عوارض و تبعات آن در خانواده و جامعه گفت: دستگاههای فرهنگی ، رسانه‌ها و همچنین خانواده‌ها در حوزه پیشگیری نقش تعیین کننده دارند که باید برای کاهش آسیب‌ها در این حوزه نقش موثرتری ایفا کنند.

محمدی افزود: هدف از برگزاری این کلاس ها را آشنائی نسل جوان با روش های پیشگیری از اعتیاد برشمرد و افزود بحران اعتیاد در حال حاضر در جامعه رو به افزایش است و آمار های تکان دهنده تعداد مصرف کنندگان به مواد مخدر در بین جوانان و نوجوانان نشان از حساسیت موضوع می باشد . در ادامه محمدی به معرفی انواع مختلف مواد مخدر پرداخت و گفت : مواد مخدر شامل دونوع سنتی و صنعتی می باشد که به علت فراوانی و در دسترس بودن و نیز ارزانی مواد مخدر صنعتی ، در حال حاضر این نوع ماده مخدر در بین جوانان شایع شده و گرایش نسل جوان به این نوع مواد مخدر را افزایش داده است . در ادامه به شناسائی روش هایمصرف انواع مختلف مواد پرداخت و نیز در خصوص عوارض و مضرات هر یک از انواع مواد مخدر توضیحاتی برای حاضرین ارائه نمود . سپس محمدی به بیان روش های پیشگیری از اعتیاد پرداخت و ادامه داد که خانواده ها نقش بسیار بزرگی در این زمینه می توانند ایفا کنند و با کنترل فرزندان خود می توانند تاثیر زیادی بر عدم روی آوردن نسل جوان به مواد مخدر داشته باشند .