آموزش های فنی و حرفه ای باید توسعه یابد(مقام معظم رهبری)

JUX Mega Menu - модуль joomla Видео

برگزاری مراسم تکریم ومعارفه رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان طبس

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای طبس: مراسم تکریم ومعارفه رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان طبس با حضور مدیرکل ، معاونت اداری وپشتیبانی و مدیر حراست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی ، مدیران آموزشگاههای آزاد ، کارکنان ومربیان مراکز آموزش فنی وحرفه شهرستان در محل سالن همایشهای مرکز طبس برگزار شد .

دراین مراسم آقای حسین حیدری بعنوان رئیس مرکز معرفی شد و از تلاشها و خدمات آقای حسن کامرانی فرد رئیس پیشین مرکز تقدیر بعمل آمد.

در ادامه آقای مهندس خوش آیند مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به نقش و جایگاه آموزش و مهارت آموزی و بیان سیاستهای کلی سازمان آموزش فنی و حرفه ای ، آموزش های متناسب با شرایط و نیاز هر منطقه را برای کمیت و کیفیت بخشی به آموزش ها و مهارت آموزی یاد آور شد.و بر استفاده از تمامی ظرفیتهای مرکز مخصوصا بخش خصوص تأکید کرد و از رئیس جدید مرکز خواست تعامل و همکاری با آموزشگاههای آزاد و مجموعه ادارات و اصناف شهرستان افزایش یابد و بر ای ایجاد روحیه کارآفرینی تلاش بیشتری صورت گیرد .

وی در پایان از زحمات آقای کامرانی فرد رئیس پیشین مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان تشکر و قدردانی کرد و برای آقای حیدری از خداوند منان، توفیق هرچه بیشتر خدمت در مسیر تعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی را مسألت نمود.

طی مراسم مذکور آقای کامرانی فرد رئیس پیشین مرکز آموزش فنی و حرفه ای ، گزارشی از عملکرد و فعالیتهای انجام گرفته در مدت تصدی ریاست مرکز ارائه نمود.و از پرسنل مرکز طبس که در پیشبرد اهداف وسیاستهای سازمان نقش بسزایی داشته اند تشکر وقدر دانی نمود واز همه همکاران حلالیت طلبید.

سپس آقای حیدری نیز ضمن تقدیر از زحمات روسای پیشین و تلاشهای شبانه روزی پرسنل ، از آنها خواست با تکیه بر دو صفت صداقت و شرافت همچون گذشته با تمام قوا و جدیت به کار خود ادامه دهند . وی خاطر نشان کرد که قدم اول ، دشوارترین قدم است ولی مرکز آموزش فنی و حرفه ای نشان داده است که آنها همان قدم اول را نیز با صلابت و محکم بر می دارند و انسان فقط با تکرار تلاش و کوشش می تواند به اهدافش دست یابد .

در پایان این مراسم نیز به رسم یادبود ، با اهداء هدایایی از جناب آقای کامرانی فرد تجلیل به عمل آمد .

گفتنی است هم اکنون مهندس کامرانی فرد به عنوان معاون اداری وپشتیبانی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای خراسان جنوبی خدمت می نماید .

بازدید ریاست کمیته امداد و بهزیستی از مرکز آموزش فنی و حرفه ای دیهوک

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای دیهوک: ریاست کمیته امداد آقای میرزایی و ریاست بهزیستی این شهر بمناسبت هفته ملی مهارت از کارگاهها و نمایشگاه مرکز بازدید نمودند و در این بازدید ناصری کارشناس این مرکز ضمن خیر مقدم بیان نمود :یکی از برنامه های سازمان آموزش فنی و حرفه ای توانمند سازی مددجویان کمیته امداد امام (ره)و بهزیستی می باشد و این محقق نمی شود جزء با همدلی و همکاری شما در معرفی افراد تحت پوشش تا بتوانند در آینده شغل و حرفه ای را راه اندازی نمایند در پایان آقای میرزایی ریاست محترم کمیته امداد از آمار مددجویان سال قبل که توسط این مرکز آموزش دیده اند و صاحب شغل گردیده اند اعلام رضایت نمودند وبیان کردند امیدوارم درسال 97 نیز این همکاری ادامه داشته باشد  

سخنرانی معاونت مدیرکل و رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای طبس پیش از خطبه های نماز جمعه

به مناسبت 5مردادماه سالروز اولین اقامه نماز جمعه در کشور به امامت حضرت آیت الله طالقانی و 6مرداد روز ملی کارآفرینی وترویج آموزشهای فنی وحرفه ای پرسنل مرکز آموزش فنی و حرفه ای در نماز عبادی سیاسی جمعه مورخ 97/5/5شرکت نمودند.

به گزارش روابط عمومی مرکز طبس، همزمان با گرامیداشت هفته مهارت و آموزش های فنی و حرفه ای و بمنظور گسترش فرهنگ آموزش های مهارتی، معاونت مدیرکل و رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان طبس ، پیش از خطبه های نماز جمعه شهر طبس به ایراد سخنرانی پرداخت.

کامرانی فرد در این سخنرانی ضمن تقدیر وتشکر از نهاد محترم امام جمعه به ویژه امام جمعه محبوب ومردمی شهرطبس جناب حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمدی وریاست این نهاد به منظور هماهنگی ومساعدت با مرکز آموزش فنی وحرفه ای جهت دراختیار گذاشتن این فرصت مغتنم در راستای هفته ملی مهارت ، و تبریک 5مرداد سالروز اقامه اولین نماز جمعه کشور به امامت حضرت آیت الله طالقانی درسال 1358 وگرامیداشت یاد وخاطره امامان جمعه فقید طبس وعشق آباد.

درادامه کامرانی فرد به مناسبت 6مرداد روز ملی کارآفرینی وترویج آموزشهای فنی و حرفه ای، به تشریح فعالیتهای مرکزآموزش فنی وحرفه ای پرداخت .وی گزارش جامعی از فعالیتهای آموزشی و پژوهشی ارائه وبه موفقیتهای کسب شده مرکز طبس در سطح استان وکشور پرداخت.

کامرانی فرد عنوان نمود که یکی از ملزومات رشد و توسعه اقتصادی و اجتماعی در هر جامعه تربیت نیروی انسانی کارآمد است که یکی از راههای نیل به این هدف آموزشهای فنی و حرفه ای است.بنابراین از ضرورتها و الزامات رشد و توسعه اقتصادی ، نظام آموزش برای ایجاد مهارتهای لازم سرمایه انسانی است و در این میان آموزشهای فنی و حرفه ای تلفیقی است از علم ، فن و هنر و نقش بسیار مهمی در تامین نیروی انسانی کارآمد ایفا کرده و مضمونی توسعه‌ای دارد . وی افزود در جهان فراصنعتی امروز توسعه به معنی عام بدون توجه به آموزشهای فنی و حرفه ای مفهوم‌نخواهد داشت. وی از ویژه گیهای آموزش های فنی وحرفه ای را :1-انعطاف پذیری نشأت گرفته از خصیصه های بازار کار2-پرورش “کارآفرین3--کار محور بودن آموزشهای فنی و حرفه‌ای 4-نقش آموزشهای فنی و حرفه ای در تغییرات اجتماعی و فرهنگی 5-کلید اشتغال پایدار6-فراگیر و در دسترس بودن 7-آموزشهای فنی و حرفه ای و آماده سازی زیر ساختهای توسعه نیروی انسانی در راستای سال حمایت از کالای ایرانی 8-عاملی برای کاهش نرخ بیکاری، کاهش فقر و توزیع عادلانه درآمد. عنوان نمود .

درپایان پیام تبریک دکتر پاک سرشت معاون وزیر تعاون کار ورفاه اجتماعی ورئیس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور، به مناسبت هفته ملی مهارت و 6 مرداد روز ملی کارآفرینی وآموزش های فنی و حرفه ای توسط کامرانی فرد درجمع نمازگزاران قرائت گردید .

در این مراسم حجت الاسلام دکترمحمدی امام جمعه شهرستان طبس ضمن تشکر از پرسنل مرکز ، کسب مهارت و دانش را عامل مهم رفع مشکلات بیکاری و استفاده از ظرفیت موجود در مرکز آموزش فنی و حرفه ای طبس را به همه مردم توصیه نمودند.

بازدید امام جمعه بخشدار،شهردار و برخی از مسولین از مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهر دیهوک

به گزارش روابط عمومی مرکزآموزش فنی و حرفه ای شهر دیهوک ، بمناسبت 6مرداد روز کارآفرینی و ترویج آموزشهای فنی و حرفه ای امام جمعه محترم شهر دیهوک حجت السلام ایزدی ،بخشدار مهندس صفوی ،شهردار ،مهندس خطیب وعضو شورای شهر آقای اختیاری و برخی از مسولین ادارات این شهر از مرکز آموزش فنی و حرفه ای بازدید نمودند در این بازدید ناصری کارشناس این مرکز ضمن خیر مقدم به مسئولین و تبریک هفته ملی مهارت وپنجم مرداد ماه بمناسبت برگزاری اولین نمازجمعه درکشور،بیان نمود:برای توسعه علمی و ارتقاء یک جامعه باید مهارت افراد جامعه را بالا برد ،کلید این محور توسعه ،آموزشهای فنی و حرفه ای می باشد با تربیت نیروی ماهر و متخصص کالای ایرانی با کیفیت تولید می شود و باعث ایجاد اشتغال می شود کسب مهارت و ارتقاء مهارت از اهداف اصلی این سازمان می باشد ،امام جمعه محترم ضمن تقدیر و تشکر از مجموعه مرکز آموزش فنی و حرفه ای دیهوک آموزش های فنی و حرفه ای را کلید اشتغال جوانا ن برشمردند و فرموند :تنها از طریق این آموزشها می توان شغل جوانان را تضمین کرد، در ادامه اختیاری عضو شورای شهرسخن امیر کبیر را بیان نمودند: (اگر نیت یکساله داری ،گندم بکار اگر نیت ده ساله داری درخت بکار ،اگر نیت صد ساله داری انسان تربیت کن )و کاری که در مرکز آموزش فنی و حرفه ای انجام می شود تربیت انسان است که ارزش بی نهایت دارد

بازدید مسول تعلیم و تربیت ناحیه مقاومت سپاه طبس و اعضاء ستاد اوقات فراغت از مرکز آموزش فنی و حرفه ای دیهوک

به گزارش روابط عمومی مرکزآموزش فنی و حرفه ای دیهوکبمناسبت اولین روز از هفته ملی مهارت مسول تعلیم و تربیت ناحیه مقاومت بسیج و اعضاء ستاد اوقات فراغت از کارگاه‌ها و نمایشگاه این مرکز دیهوک بازدید نمودند.درحاشیه این بازدیداز زحمات و تلاش مرکز آموزش فنی و حرفه ای در برگزاری دوره‌های ویژه اوقات فراغت تقدیر و تشکر گردید.

سایت های مرتبط

 Untitled 1

 farmandari vije

ostandari khorasanjonoobi

azmoon advari

نظرسنجی

از چه طریق با مهارت های مرکز آشنا شده اید؟