آموزشهای فنی وحرفه ای باید توسعه یابد (مقام معظم رهبری)

JUX Mega Menu - модуль joomla Видео

جلسه توجیهی طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی و طرح کارآموزی در محیط کار واقعی جهت فارغ التحصیلان کمیته امداد

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان طبس: جلسه توجیهی طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی و طرح کارآموزی در محیط کار واقعی در تاریخ 96/07/22ساعت 9 صبح در محل کانون المهدی کمیته امداد امام خمینی این شهرستان جهت فارغ التحصیلان دانشگاهی با حضور جناب آقای قاسمی زاده ، ریاست اداره تعاون ،کار و رفاه اجتماعی جناب آقای فنجانی ، کارشناس اداره تعاون ،کار و رفاه اجتماعی جناب آقای بیضی زاده ، ریاست کمیته امداد امام خمینی آقایان نظری و رحیمیان کارشناسان کمیته امداد امام خمینی و آقایان غلامی و حیدری ، کارشناسان مرکزآموزش مرکز فنی و حرفه ای شهرستان طبس ، برگزار گردید ، در ابتدا طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی بطور جامع و کامل توسط
آقای قاسمی زاده و فنجانی توضیح داده شد . سپس طرح کارآموزی در محیط کار واقعی توسط آقای غلامی توضیح داده شد . در ادامه نیز آقای حیدری بحث های مربوط به مشاوره الکترونیک ، خودشناسی ، تستهای روانشناختی شخصیت و رغبت شغلی مایرزبریگز را توضیح دادند . در پایان ، پیرامون مسائل مطرح شده در جلسه ، بحث و تبادل نظرگردید .

در بازدید از کارگاههای مرکز آموزش فنی و حرفه ای طبس عنوان شد: اجرای 2000 نفر ساعت آموزش ایمنی و بهداشت ویژه شاغلین معادن استان

به گزارش روابط عمومی مرکزآموزش فنی وحرفه ای طبس، مسول آموزش شرکت ایمیدرو، نماینده سازمان نظام مهندسی معدن کشورو مسولین سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به همراه مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان خراسان جنوبی از کارگاههای مرکز آموزش فنی و حرفه ای طبس بازدید بعمل آوردند.

در این بازدید حسین خوش آیند، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی با اشاره به تفاهم نامه ایمیدرو با سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: در راستای اجرای سند راهبردی مهارت و فناوری سازمان و سایر اسناد بالادستی به ویژه سیاست های اقتصاد مقاومتی به منظور ارتقاء توانمندی و افزایش مهارت نیروی انسانی شاغل در حوزه های معادن و صنایع معدنی و بهره مندی مستمر از ظرفیت های موجود، این تفاهم نامه ما بین سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع ایران منعقد شده است. وی ادامه داد: در سال 95 در قالب این تفاهم نامه به میزان حدود 2000 نفر ساعت، معادل 73 نفر دوره آموزش ایمنی ویژه معادن سطحی و زیر زمینی برگزار گردیده است.

خوش آیند در خصوص تاثیر آموزش های ایمنی در معادن در کاهش حوادث گفت: به منظور کاهش حوادث ناشی از کار در معادن ضرورت برگزاری دوره های حفاظت ایمنی به شدت مورد نیاز می باشد که این امر با همکاری تمامی دستگاهها مرتبط محقق می شود. کفاشی از مسئولین اداره کل صنعت ، معدن و تجارت استان ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در جهت مفاد تفاهم نامه ایمیدرو گفت: استانداردهای موجود در سازمان آموزش فنی و حرفه ای پاسخگوی نیاز بالقوه در حوزه معادن می باشد.

برگزاری «گفتمان دینی با موضوع اهمیت امر به معروف و نهی از منکر» ویژه کارآموزان

به گزارش روابط عمومی مرکزطبس، به مناسبت ایام سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) ، وهفته احیای امربه معروف ونهی از منکر گفتمان دینی با موضوع اهمیت امر به معروف ونهی از منکر ویژه کارآموزان در سالن همایش مرکزآموزش فنی وحرفه ای این شهرستان برگزارگردید . حجت‌الاسلام حاجی آقایی امام جماعت این مرکز در این گفتمان در سخنانی گفت: قیام عاشورا از مهمترین حوادث تاریخ اسلام بلکه تاریخ بشر است و این واقعه از جهت عمق و عظمت در مقایسه با رخدادهای دیگر تاریخ بی نظیر است.

وی افزود: اصلاح مفاسد قیام امام حسین(ع) با توجه به سخنان آن حضرت اصلاح امت از جمله مهمترین اهداف قیام ایشان بشمار می رود چنان که در وصیت ایشان به برادرش محمد حنفیه آمده است من نه برای گردش و تفریح خروج می‌کنم و نه برای اینکه فسادی در زمین به راه اندازم و ظلمی کنم بلکه فقط برای اصلاح امت جدم خروج می‌کنم.

حجت‌الاسلام حاجی آقایی خاطر نشان کرد: حضرت امام حسین(ع) پس از طلب اصلاح در امت جدش امر به معروف و نهی از منکر را از جمله اهداف قیام خود معرفی می کرد.

حاجی آقایی در ادامه تصریح کرد امر به معروف و نهی از منکر فریضه بسیار بزرگی است که واجبات دیگر نیز وابسته به آن هستند و از این رو حیات و بقای دین و احکام به امر به معروف و نهی از منکر وابسته است اگر به این دو واجب عمل نشود واجبات دیگر نیز از یاد می روند.

گفتنی است، در پایان جلسه پرسش و پاسخ در خصوص موضوع گفتمان انجام شد.

جلسه مشاوره گروهی شروع دوره

به گزارش روابط عمومی مرکزآموزش فنی وحرفه ای طبس : جلسه مشاوره گروهی شروع دوره آموزشی ویژه دانش آموزان کارودانش معرفی شده از دبیرستان پسرانه روزبه جوان طبس در حرفه تعمیرکار اتومبیلهای سواری بنزینی درجه دو به تعداد 20نفر ، همزمان با شروع سال تحصیلی جدید در تاریخ 96/7/5 ساعت 9 صبح در محل سالن همایش مرکزطبس برگزار گردید . در ابتدای این جلسه آقای حسین حیدری کارشناس مشاوره مرکز ضمن خوش آمدگویی به دانش آموزان ، توضیحات کامل و جامعی در خصوص مشاوره الکترونیک ، رهگیری ، مشاوره شغلی ، آزمونهای رغبت شغلی مایرز بریگز وآئین نامه انضباطی ارائه نمود . درادامه آقای مهدی غلامی مسؤل آموزش مرکزنیز به معرفی وفعالیتهای سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور، کارگاههای آموزشی مرکز ومزایای گواهینامه های مهارت پرداخت. در پایان به سؤالات دانش آموزان نیز پاسخ داده شد .

برگزاری جلسه مشاوره گروهی شروع دوره آموزشی کاردانش

به گزارش روابط عمومی مرکزآموزش فنی وحرفه ای طبس : جلسه مشاوره گروهی شروع دوره آموزشی ویژه دانش آموزان کارودانش معرفی شده از دبیرستان پسرانه روزبه جوان طبس در حرفه تعمیرکار برق خودرو درجه دو ، همزمان با شروع سال تحصیلی جدید در تاریخ 96/7/1ساعت 9 صبح در محل سالن همایش مرکز برگزار گردید . در ابتدای این جلسه آقای حسین حیدری کارشناس مشاوره مرکز
ضمن خوش آمدگویی ، توضیحات کامل و جامعی در خصوص معرفی سازمان آموزش فنی و حرفه ای ،کارگاههای آموزشی مرکز ، مشاوره الکترونیک ، رهگیری ، مزایای گواهینامه ها ، مشاوره شغلی ، آزمونهای رغبت شغلی مایرز بریگز وآئین نامه انضباطی ارائه نمود .

در ادامه به سؤالات و ابهامات دانش آموزان نیز پاسخ داده شد .