آموزشهای فنی وحرفه ای باید توسعه یابد ( مقام معظم رهبری )

JUX Mega Menu - модуль joomla Видео

برگزاری دوره آموزش مهارت مجازی برای اولین بار در سطح استان خراسان جنوبی

به گزارش واحد آموزش مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان طبس، با توجه به پیشرفت فناوری­های نوین آموزشی و لزوم حرکت به سمت استفاده از تکنولوژی­های جدید در حوزه آموزش، برای اولین بار در سطح استان خراسان جنوبی، یک دوره آموزش مهارتی به صورت مجازی در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان طبس برگزار شد. در این دوره که بر بستر نرم افزارهای Skype و bigbluebutton اجرا شد، استاندارد مهارتیِ " زبان برنامه نویسی S7-GRAPH" به کارآموزان منتخب آموزش داده شد.

سالکی مدرس این دوره، با اشاره به استقبال مناسب کارآموزان از این شیوه­ی آموزشی اظهار امیدواری کرد که در آینده دوره های آموزشی بیشتری به این روش برگزار شود، تا زمینه و فرصت استفاده از آموزش های مهارتی، برای متقاضیان بیشتری فراهم گردد.

برگزاری جلسه توانمند سازی پرسنل وظیفه نیروی انتظامی

به گزارش روابط عمومی مرکز دیهوک جلسه ای با فرمانده انتظامی بخش دیهوک و مرکزآموزش فنی و حرفه ای دیهوک برگزار گردید، در ابتدای این جلسه مهندس ناصری کارشناس این مرکز ضمن خیر مقدم و تبریک ایام دهه مبارک فجر و تسلیت به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)آموزش های فنی و حرفه ای را لازمه ی کارآفرینی و کسب کار بعد از اتمام خدمت برشمرد و بیان نمود جهت توانمند سازی سربازان در دوران خدمت باید ارتباط موثری بین یگان های نیروی انتظامی و مرکز آموزش فنی و حرفه ای برقرار باشد. جناب سروان ذوالفقاری ضمن تقدیر و تشکر از پرسنل این مجموعه آموزش های مهارتی را در راستای تحقق معنویات مقام معظم رهبری در جهت تولید و اشتغال برشمردند و بیان نمودند به منظور اشتغال زایی و افزایش مهارت های پایدار باید تلاش نماییم تا جوانان بعد ازپایان خدمت، با مهارت و پنجه های طلایی وارد بازار کار گردند درپایان مهمانان از کارگاههای آموزشی این مرکز بازدید نمودند.

بازدید ریاست کمیته امداد ازطرح توانمندسازی روستائیان و عشایر توسط مرکز آموزش فنی و حرفه ای شماره 16 دیهوک

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای دیهوک : ریاست کمیته امداد آقای حلوانی و کارشناس مرکز آموزش فنیو حرفه ای ازطرح توانمندسازی روستائیان و عشایرکه توسط مرکز آموزش فنی و حرفه ای شماره 16 دیهوک درروستای اسفندیار برگزار میگردد بازدید نمودند درابتدا آقای ناصری کارشناس مرکز دیهوک ضمن خیر مقدم به بازدید کنندگان بیان نمود با شرکت در کارگاههای مراکز آموزش های فنی و حرفه ای  می توانید مهارتی را کسب نموده ومشاغل خانگی را درروستا فعال نمود و همچنین با توجه به اهداف پیش بینی شده توسط سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور، این طرح می تواند نقش مهمی در توانمند سازی روستاییان و ورود آنها به بازار کار را دنبال کند.آقای حلوانی ضمن تشکر از مرکز آموزش فنی و حرفه ای این شهر جهت اجرای طرح توانمند سازی روستائیان و تاثیر این طرح در اقتصاد خانواده های روستایی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد تنها راه ایجاد اشتغال را کسب مهارت برشمردند. آقای امیری دهیار این روستا از همکاری این دونهاد که رونق روستاها را بدنبال دارد تقدیر وتشکر نمودند.

بازدید مدیر کل محترم آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی از مرکز دیهوک

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای دیهوک ، مهندس خوش آیند مدیرکل محترم آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی به همراه معاونت محترم آموزشی جناب مهندس حق پرست و ریاست محترم امور مالی جناب مهندس نوروزپور از کارگاه های آموزشی این مرکز بازدید بعمل آوردند و از نزدیک با مربیان و کارآموزان این مرکز دیدار و گفتگو نمودند. در این بازدید توانمندیها و نقایض این مرکز مورد ارزیابی قرار گرفت.

جلسه هم اندیشی با موضوع درمان زندانیان معتاد و گسترش اشتغال زندانیان در ندامتگاه طبس

به گزارش روابط عمومی مرکزآموزش فنی و حرفه ای شهرستان طبس؛ جلسه هم اندیشی با موضوع درمان زندانیان معتاد و گسترش اشتغال زندانیان با حضور دادستان دادسرای عمومی و انقلاب ،مرکز آموزش فنی و حرفه ای و سایر دستگاههای ذیربط در اداره زندان طبس برگزار گردید .

در جلسه هم اندیشی آقایان زارع حسینی دادستان عمومی و انقلاب ، حسینی ریاست اداره بهزیستی، بهبهانی ریاست اداره میراث فرهنگی، حیدری مسئول راهنمایی مشاوره و غلامی مسئول آموزش مرکز آموزش فنی و حرفه ای، حسین پور رئیس اداره زندان و داریوش مدیر عامل انجمن حمایت از زندانیان حضور داشتند.

در این جلسه در خصوص راهکارهای دستیابی به روش درمان مناسب برای زندانیان دارای سوءمصرف مواد مخدر و گسترش اشتغال و حرفه آموزی و کسب مهارتهای شغلی آنان بحث و تبادل نظر گردید .

در پایان جلسه اعضای حاضر از کارگاههای اشتغال و حرفه آموزی زندان بازدید کردند و مقرر شد این هم اندیشی بصورت فصلی به میزبانی اداره زندان طبس برگزار گردد .