بازدید دانش آموزی ودانشجویی از مراکز آموزش فنی وحرفه ای از 2تا 11 اردیبهشت ماه همزمان با هفته آشنایی با مشاغل وهفته کارگر

JUX Mega Menu - модуль joomla Видео

بازديد معاونت اداری و پشتیبانی اداره كل وهیئت همراه از مركز آموزش فني وحرفه اي طبس

معاونت اداری و پشتیبانی اداره كل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی وهیئت همراه به منظور بررسی وضعیت امکانات و تجهیزات کارگاهها و اداری مرکز آموزش فنی و حرفه ای طبس از این مرکز بازدید نمودند .
به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی وحرفه ای طبس ، مهندس کامرانی فرد ، معاونت اداری و پشتیبانی اداره كل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی به همراه آقایان نصیری رئیس اداره امور عمومی وپشتیبانی و شادمان ذیحساب اداره کل
از مرکز آموزش فنی و حرفه ای طبس بازدید نمودند .
در این بازدید که با جلسه همراه بود مهندس حیدری رئیس مرکز به ارائه گزارشی از حجم اقدامات صورت پذیرفته و برنامه های آتی مرکز پرداخت .مهندس کامرانی فرد پس از بازدید از کارگاههای آموزشی و مشاهده فعالیتهای مرکز از زحمات کارکنان و مربیان مرکز در پشتیبانی و مهارت آموزی به جوانان تقدیر کرد.

بازدید مهندس یکه خوانی معاون آموزشی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی و هیأت همراه از مرکز آموزش فنی و حرفه ای شماره طبس

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای طبس: آقایان مهندس یکه خوانی معاون آموزشی ، مهندس انوری رئیس اداره فنی وحرفه ای وکاردانش ، مهندس اکبری رئیس اداره تکنولوژی وگروههای آموزشی اداره کل آموزش وپرورش خراسان جنوبی بهمراه مهندس امینی معاونت آموزش ومهندس بخشیان کارشناس مسؤل آموزش متوسطه آموزش وپرورش طبس از کارگاه ها، تجهیزات کارگاهی و امکانات آموزشی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان طبس بازدید کردند.

در این بازدید که در ساعت 10 صبح چهارشنبه مورخ 98/01/28 صورت پذیرفت ، مسئولین اداره کل آموزش و پرورش استان و شهرستان ، وضعیت امکانات و تجهیزات کارگاهی مرکز را رضایت بخش عنوان کردند و از نزدیک مهارت آموزی در کارگاهها توسط دانش آموزان خود را مشاهده نمودند و به همه افراد حاضر در کارگاهها و کلیه کارکنان مرکز خداقوت گفته و از مجموعه مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان تقدیر نمودند. در این بازدید مواردی همچون رفتار کارآموزان، تأکید بر مهارت آموزی بهتر و بیشتر، رعایت سلسله مراتب، استفاده بهینه از فرصت ایجاد شده، ایجاد نظم و ترتیب و ... از طرف مسئولین به کارآموزان عنوان شد . در ادامه بازدید مهندس حیدری رئیس مرکز هم اینگونه بازدید ها را موثر دانسته و ایشان مهارت آموزی را بسیار با اهمیت برشمردند و اظهار داشتند که برای آینده هدفمند و اشتغال پایدار ، افراد فاقد مهارت و آنهائی که فن و تخصصی ندارند، باید دنبال مهارت آموزی باشند و از چنین دوره ها و کلاسهای آموزشی استقبال و استفاده بهینه نمایند.

گزارش فعالیتهای آموزشی آموزشگاههای آزاد شهرستان طبس در سال 1397

ارائه بیش از 100.000هزارنفر- ساعت آموزش مهارتی و 480 نفر دوره ، در بخش آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای شهرستان طبس در سال1397

به گزارش روابط عمومی مرکز طبس ، یاسر رضائیان کارشناس آموزشگاههای آزاد شهرستان طبس از ارائه 100820 هزار نفر ساعت آموزش مهارتی و 480 نفر دوره ( 219 نفر زن و 261 نفر مرد ) توسط6 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای این شهرستان در سال 1397 خبر داد .

رضائیان با اعلام فعالیت شش آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در سطح شهرستان گفت : از این تعداد
چهارآموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در بخش خدمات و دو آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در بخش صنعت ، در سطح شهرستان در حال فعالیت هستند . که یک آموزشگاه جدید در سال گذشته به مجموعه آموزشگاههای شهرستان اضافه شده است.همچنین در اواخر سال گذشته سرکار خانم هرمزی از همکاران قدیمی ما در این بخش که مدیریت و مربیگری آموزشگاه کاکتوس را بر عهده داشتند در سانحه رانندگی جان خود را ازدست دادند که برای ایشان از درگاه ایزد منان غفران الهی مسئلت می کنیم.

وی در ادامه ضمن تشریح دوره های اجرا شده در این 6 آموزشگاه، از برگزاری 61 دوره در قالب 25 حرفه آموزشی در سال 1397 در سطح شهرستان خبرداد و اظهار داشت : از مجموع دوره های آموزشی برگزار شده تعداد 40 دوره آموزشی در بخش خدمات ، و 21 دوره آموزشی در بخش خدمات ، برگزار شده است.

این مقام مسئول از30 مورد بازدید و نظارت بر فعالیت آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای ، برگزاری
4 جلسه هم اندیشی و کارگاه های توجیهی ، برای مربیان و مدیران آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای خبر داد و خواستار حمایت و توسعه بیش از پیش آموزش های مهارتی توسط بخش خصوصی در سطح شهرستان شد.

در پایان رضائیان ابراز امیدواری كرد كه با رویکرد سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور مبنی بر توسعه آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای و گسترش آموزش های مهارتی با توجه به پتانسیل های بخش خصوصی شاهد رشد و بالندگی بیش از پیش آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای در سطح استان وشهرستانها باشیم.

اجرای تعهدات آموزشی مراکزآموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان طبس درسال97

بیش از 117درصد عملکرد آموزشی مرکز آموزش فنی وحرفه ای طبس در سال 97 تحقق یافت.

به گزارش روابط عمومی مرکزآموزش فنی وحرفه ای طبس: مسؤل آموزش مرکزاز تحقق بیش از 117درصدی عملکرد آموزشی این مرکز درسال 97 خبر داد.

آقای غلامی با تشریح عملکرد آموزشی سال 97 مرکز گفت: در این مدت بالغ بر1928 نفر-دوره معادل397648 نفر- ساعت آموزش در بخش های مختلف صنعت ،خدمات ،کشاورزی و فرهنگ و هنر به همشهریان عزیز ارائه شده است که سهم آموزش در مرکز طبس 1280 نفر-دوره   معادل 254255 نفر- ساعت ، عشق آباد 214 نفر-دوره معادل 46885 نفر- ساعت و دیهوک 434نفر-دوره معادل 96508 نفر- ساعت بوده است .

وی ادامه داد : علاوه بر آموزش متقاضیان در مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان ، به متقاضیان آموزش در روستاهای دور افتاده ، زندان ، صنایع ،صنوف ،معادن،جوار دانشگاه،سربازان نیروهای مسلح ،بهزیستی ، کمیته امداد و سایر بخش های متقاضی ، آموزش های مهارتی مورد نیاز ارائه شده است.

وی افزود: با عنایت به نام گذاری سال 98 به نام رونق تولید از طرف مقام معظم رهبری ، در سال جدید هم تلاش ما ارائه خدمات آموزشی بیشتر و بهتر به تناسب نیاز بازار کار تمامی متقاضیان مهارت و جویندگان کار می باشد.

به مناسبت روز بزرگداشت شهدا:طی مراسمی از فرزندان شهید مرکز آموزش فنی وحرفه ای طبس تجلیل شد.

به مناسبت 22 اسفند ماه سالروز فرمان امام راحل (ره) روز تاسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و بزرگداشت شهدا، طی مراسمی از فرزندان شهید مرکز آموزش فنی وحرفه ای طبس تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز طبس ، رئیس مرکز در این جلسه ضمن تبریک این روز به فرزندان شاهد مرکز گفت: بزرگداشت روز شهید به معنای تقدیس ایثارهاست.

آقای حیدری با بیان اینکه خاطرات شهدا همواره در جامعه زنده است،افزود: ما باید در زمینه زنده نگه داشتن رفتار، کردار و سیره شهدا تلاش بیشتری را داشته باشیم تا این سیره تبدیل به یک فرهنگ و الگو در جامعه بخصوص برای نسل جوان شود.

آقای حیدری تصریح کرد: بزرگداشت شهید یعنی اصالت بخشیدن به اهداف شهدا و تشویق به آن عمل و تقدیس آن ایثار است لذا وظیفه قدردانی از ایثارگران بویژه شهیدان، فریضه ای عینی و همیشگی است و زنده نگهداشتن یاد شهدای انقلاب باعث تداوم حرکت انقلاب است.

گفتنی است مراسم تجلیل از فرزندان شهید باحضور پرسنل مرکز برگزار شد و در پایان از این فرزندان با اهدا لوح سپاس تقدیر به عمل آمد.