طرح ملی بازدید دانش اموزان از مراکز آموزش فنی وحرفه ای کشور (1 تا 11 اردیبهشت ماه 97)

JUX Mega Menu - модуль joomla Видео

985 نفر از زندانیان خراسان جنوبی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را فراگرفتند.

مدیرکل آموزش فنی وحرفه‌ای استان خراسان جنوبی گفت: 985 نفر از زندانیان استان خراسان جنوبی در 9 ماهه گذشته در قالب 47 دوره، آموزش‌های مهارتی را فراگرفتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان خراسان جنوبی: حسین خوش آیند با اعلام این خبر گفت: دوره های آموزش فنی و حرفه ای در بین زندانیان با هدف اشتغالزایی متناسب با نیازهای بازار کار در جهت پیشگیری از وقوع جرم در جامعه و توجه آنها به توانایی های ذاتی و ایجاد عزت نفس در بین این قشر اجرا شده است .

مدیرکل آموزش فنی وحرفه‌ای استان گفت: از 985 نفر مددجوی زنداهای خراسان جنوبی که آموزشهای مهارتی را فراگرفتند 169 نفر زن و 816 نفر مرد می باشند.

وی گفت: این اداره کل در راستای انجام رسالت سازمانی خود با برنامه‌ریزی و رویکرد جدید تمام تلاش خود را بکار می‌گیرد تا با ارائه مهارت‌های فنی و حرفه‌ای و فراهم نمودن زمینه اشتغال موجبات بازگشت و توانمندسازی زندانیان به جامعه را فراهم کند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان خراسان جنوبی؛ با اشاره به وجود بسترهای فراوان استعدادیابی زندانیان تصریح کرد : ظرفیت ها و استعدادهای بسیاری در بین زندانیان وجود دارد و از طریق کمک به حرفه آموزی آنها زمینه برای توانمند سازی و بازگشت سعادتمندانه آنان به جامعه میسرخواهد شد.

خوش آیند خاطر نشان کرد : اشتغال و حرفه آموزی در بین زندانیان باعث تربیت نیروی متخصص خواهد شد و دغدغه زندانیان برای یافتن شغل پس از آزادی را کم خواهد کرد و این مساله باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد و در صورت بی توجهی به این مهم همچنان شاهد بروز و تکرار جرم در بین بیکاران مستعد بزهکاری خواهیم بود.

وی اذعان داشت : داشتن مهارت در فرد زندانی ضمن ایجاد شرایط اولیه برای اشتغال، منجر به تقویت شخصیت و توجه به استعدادها و توانایی های درونی وفردی وی شده و زمینه را برای ایجاد جایگاه و منزلت اجتماعی و بازسازی شخصیت تخریب شده وی فراهم می کندکه میتواند مهمترین عامل در پیشگیری از وقوع جرم باشد.

خوش آیند اضافه کرد: تمامی این رشته‌ها بر اساس سرفصل‌ها واستانداردهای سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با اولویت آموزش‌های عملی و توسط مربیان اعزامی از اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اجرا می‌شود.