بازدید دانش آموزی ودانشجویی از مراکز آموزش فنی وحرفه ای از 2تا 11 اردیبهشت ماه همزمان با هفته آشنایی با مشاغل وهفته کارگر

JUX Mega Menu - модуль joomla Видео

سخنرانی معاونت مدیرکل و رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای طبس پیش از خطبه های نماز جمعه

به مناسبت 5مردادماه سالروز اولین اقامه نماز جمعه در کشور به امامت حضرت آیت الله طالقانی و 6مرداد روز ملی کارآفرینی وترویج آموزشهای فنی وحرفه ای پرسنل مرکز آموزش فنی و حرفه ای در نماز عبادی سیاسی جمعه مورخ 97/5/5شرکت نمودند.

به گزارش روابط عمومی مرکز طبس، همزمان با گرامیداشت هفته مهارت و آموزش های فنی و حرفه ای و بمنظور گسترش فرهنگ آموزش های مهارتی، معاونت مدیرکل و رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان طبس ، پیش از خطبه های نماز جمعه شهر طبس به ایراد سخنرانی پرداخت.

کامرانی فرد در این سخنرانی ضمن تقدیر وتشکر از نهاد محترم امام جمعه به ویژه امام جمعه محبوب ومردمی شهرطبس جناب حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمدی وریاست این نهاد به منظور هماهنگی ومساعدت با مرکز آموزش فنی وحرفه ای جهت دراختیار گذاشتن این فرصت مغتنم در راستای هفته ملی مهارت ، و تبریک 5مرداد سالروز اقامه اولین نماز جمعه کشور به امامت حضرت آیت الله طالقانی درسال 1358 وگرامیداشت یاد وخاطره امامان جمعه فقید طبس وعشق آباد.

درادامه کامرانی فرد به مناسبت 6مرداد روز ملی کارآفرینی وترویج آموزشهای فنی و حرفه ای، به تشریح فعالیتهای مرکزآموزش فنی وحرفه ای پرداخت .وی گزارش جامعی از فعالیتهای آموزشی و پژوهشی ارائه وبه موفقیتهای کسب شده مرکز طبس در سطح استان وکشور پرداخت.

کامرانی فرد عنوان نمود که یکی از ملزومات رشد و توسعه اقتصادی و اجتماعی در هر جامعه تربیت نیروی انسانی کارآمد است که یکی از راههای نیل به این هدف آموزشهای فنی و حرفه ای است.بنابراین از ضرورتها و الزامات رشد و توسعه اقتصادی ، نظام آموزش برای ایجاد مهارتهای لازم سرمایه انسانی است و در این میان آموزشهای فنی و حرفه ای تلفیقی است از علم ، فن و هنر و نقش بسیار مهمی در تامین نیروی انسانی کارآمد ایفا کرده و مضمونی توسعه‌ای دارد . وی افزود در جهان فراصنعتی امروز توسعه به معنی عام بدون توجه به آموزشهای فنی و حرفه ای مفهوم‌نخواهد داشت. وی از ویژه گیهای آموزش های فنی وحرفه ای را :1-انعطاف پذیری نشأت گرفته از خصیصه های بازار کار2-پرورش “کارآفرین3--کار محور بودن آموزشهای فنی و حرفه‌ای 4-نقش آموزشهای فنی و حرفه ای در تغییرات اجتماعی و فرهنگی 5-کلید اشتغال پایدار6-فراگیر و در دسترس بودن 7-آموزشهای فنی و حرفه ای و آماده سازی زیر ساختهای توسعه نیروی انسانی در راستای سال حمایت از کالای ایرانی 8-عاملی برای کاهش نرخ بیکاری، کاهش فقر و توزیع عادلانه درآمد. عنوان نمود .

درپایان پیام تبریک دکتر پاک سرشت معاون وزیر تعاون کار ورفاه اجتماعی ورئیس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور، به مناسبت هفته ملی مهارت و 6 مرداد روز ملی کارآفرینی وآموزش های فنی و حرفه ای توسط کامرانی فرد درجمع نمازگزاران قرائت گردید .

در این مراسم حجت الاسلام دکترمحمدی امام جمعه شهرستان طبس ضمن تشکر از پرسنل مرکز ، کسب مهارت و دانش را عامل مهم رفع مشکلات بیکاری و استفاده از ظرفیت موجود در مرکز آموزش فنی و حرفه ای طبس را به همه مردم توصیه نمودند.